Son Dakika
Neden Avrupa Olmasın

Neden Avrupa Olmasın

Süper Lig’e 14 yıl aradan sonra çıkan ve gösterdiği başarılı performansla futbolseverlerden alkış toplayan Göztepe, devreyi 6. sırada 30 puanla tamamladı ve Avrupa macerasına göz kırptı

 

- Göztepe’nin Süper Lig’deki ilk yarı performansının değerlerlendirmesini yaparmısınız?

 

Fatih Tanfer: Göztepe ilk yarıda topladığı 30 puanla Süper Lig’e süper bir başlangıç yaptı. Gelecek adına çok önemli maçlar kazandı. Bu ifademin ne kadar doğru olduğunu ikinci yarıdaki yapılacak büyük puan mücadelesi sonrasında daha iyi anlayacağız.

 

- Göztepe takım oyununu iyi oynadı. Güç ve enerjisi üst noktadaydı.

 

- Futbolun gerçeği olan mücadeleyi ön plana çıkardı. Futbolda kalecinin önemi hepimizce malumdur, işte kaleci Beto, kalesini sağlama aldı ve diğer bölgelerdeki oyuncularda bundan olumlu etkilendi. Savunmasını orkestra şefi gibi yönetti. Takım arkadaşlarına güven verdi.

 

- Defans (son Galatasaray maçı hariç) güçlü, kararlı ve savunmayı son derece doğru yaptı. Takımın defansta temel direği Kadu’ydu. Traore’ninde ne kadar iyi bir savunmacı olduğunu hep beraber gördük. Defansda görev alan tüm oyuncular görevini başarıyla yaptı.

 

- Orta alanda Castro, Selçuk ve Rotman beklenenin üstünde performans gösterdiler. Bölge savunmasını iyi yaptılar, defansla hücum arasındaki köprüyü iyi kurdular.

 

- Hücumda Jahovic güçlü, hızlı savunma arkasına doğru koşular yaptı. İkili mücadelelerde cesurdu. Attığı gollerle etkisini gösterdi. Halil ilk yarının ortasından itibaren oynadığı maçlarda takıma güç kattı. İki yönlü oyunuyla etkili oldu. Tayfun, Goufran ve Ghilas iyi niyetle çaba gösterdiler. Daha etkili olmalıydılar. Göztepe’nin ilk yarıda oyun anlayışındaki en büyük sorun yedek kulübesinde takıma istenilen düzeyde katkı gelmemesiydi. İlk yarıyı 13-14 futbolcuyla tamamlamasıda bunun en büyük göstergesiydi. Göztepe kazanma alışkanlığı olan bir takım oldu. Hem oyun anlayışı hem de aldığı puanlarla alkışı haketti.

 

Bülent Buda: Ligdeki ilk yılında yeni oluşturulan bir kadroyla kazanılan 30 puan büyük başarıdır. Bu başarıda başta kaleci Beto, savunmada Kadu, orta alan Selçuk, Castro ile ileri uçta Jahovic’in devamlılığı başarıdaki etkenlerin başında geliyordu. Traore’nin yokluğunda savunmada ve ataklarda ne kadar önemli bir futbolcu olduğu ortaya çıktı. Orta alanda Selçuk, ilerleyen yaşına rağmen yakaladığı istikrar ile birçok yorumcuyu yanılttı. Halil’in Süper Lig’de hiç de acemelik göstermeden girişimci, mücadeleci yanı her türlü övgüyü hak ediyor. jahovic’in artık bir duran top uzmanı olduğunu söylersek yanılmış olmayız. İlk yarıda beklentilerin uzağında kalan futbolcular oldu. Bunların başında da Scarione, Ömer ilk akla gelen isimler.

Yorumlar (1)

  • xxl4557
    Insallah o günleride görürüz

Yorum Yaz